30.04.2018

0 Komentarzy

Wybory lokalne w West i East Midlands

3 maja odbędą się wybory lokalne do 22 rad miejskich na terenie UK, z czego aż w 16 w West Midlands. Samorząd ma wpływ na nasze codziennie życie, nie tylko na wysokość podaktu od nieruchomości (council tax) na poczet wywożenia śmieci,  utrzymania czystości ulic, remontów czy oświetlenia. To samorządowcy decydują o miejscach w lokalnych szkołach, o parkach, mieszkaniach socjalnych i zezwoleniach na festiwale i inne wydarzenia kulturalne.  To radni decydują o bieżących sprawach, które dotyczą nas na co dzień.

Nie wiadomo czy prawo udziału w lokalnych wyborach będzie nam dane po Brexicie, więc należy z tego prawa korzystać. Kandydaci roznoszą już od pewnego czasu ulotki, które niestety często lądują w koszu.

Termin zgłaszania chęci wzięcia udziału w wyborach online minął 17 kwietnia, choć pewnie część z nas jest już zarejestrowana. Przy każdej zmianie adresu należy o tym pamiętać i zarejestrować można się na każdej stronie internetowej lokalnego samorządu gminnego.

Być może przyjdzie czas, kiedy do samorządów lokalnych trafią polscy kandydaci? Według danych szacunkowych w samym West Midlands jest nas ponad 80 tysięcy i nie ma nas kto reprezentować.

Najlepiej wychodzi nam kłócenie się między sobą w sporze PiS/PO niż czynny udział w polityce, która rozgrywa się pod naszym nosem.

3 maja w wyborach będzie można głosować w następujących gminach:

 

Komentarze