08.09.2017 UK

0 Komentarzy

Wekend darmowych atrakcji

W drugi weekend września przypada w Wielkiej Brytanii Open Heritage Days, od 07-ego do 10-ego będzie możliwość obejrzenia wielu miejsc, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających. Wstęp do nich będzie bezpłatny.

Open Heritage Days jest częścią Heritage Week, corocznej imprezy, która ma na celu promowanie brytyjskiej kultury i dziedzictwa narodowego. W ramach Open Heritage Days mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić wiele zabytkowych obiektów, a także ogrodów i innych atrakcyjnych miejsc.

W Birmingham zwiedzający będą mieć możliwość darmowego wstępu m.in. do Birmingham Botanical Gardens, Sarehole Mill (miejsce ściśle związane z działalnością J.R.R. Tolkiena) czy Museum Jewellery Quarter (muzeumsztuki jubilerskiej).

Nottingham także przygotowało szereg atrakcji. Z okazji Open Heritage Days darmowe wejściówki będą obowiązywały w większości zabytkowych kościołów, w Bagthorpe Gardens i wielu innych miejscach.

Z kolei w Derby swoje podwoje otworzy m.in. Kedleston Hall (dwór zbudowany w stylu neoklasycznym wraz z ponad 800 akrowym terenem rekreacyjnym), a w Coventry można będzie zwiedzić miejską katedrę czy muzea policji i transportu.

Pamiętajmy jednak, że na niektóre atrakcje może obowiązywać rezerwacja, nie wszystkie obiekty będą także udostępnione do darmowego zwiedzania w tym samym czasie.

Osoby zainteresowane tematem odsyłamy do strony www.heritageopendays.org.uk znajdziecie tam pełną listę obiektów, które biorą udział w tegorocznej imprezie wraz z ich danymi adresowymi.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze