22.10.2017 Nuneaton, Warwickshire

0 Komentarzy

Uzbrojony napastnik przetrzymywał zakładników w kręgielni

Dwóch zakładników przetrzymywał uzbrojony napastnik w kręgielni w Nuneaton, Warwickshire. Policja unieszkodliwiła napastnika. Nikt nie został ranny.

Policja na miejsce zdarzenia została wezwana w niedzielę około 14.30 po otrzymaniu zgłoszenia, że mężczyzna uzbrojony w broń palną wtargnął do kręgielni MFA Bowling Park na terenie parku rozrywki Bermuda Park. Miejsce to, położone dwie mile od centrum miasta, w niedzielne popołudnie jest chętnie i licznie odwiedzane przez całe rodziny. Jest tu kino, liczne restauracje, puby i kręgielnia. Gdy tylko obsługa kompleksu zauważyła napastnika idącego z bronią, kazała ukryć i zabarykadować się swoim gościom.

Napastnik, biały mężczyzna w wieku około 40 lat, biegł przez kręgielnię wymachując nad głową bronią palną, przeklinając i krzycząc do ludzi, aby zeszli mu z drogi.

Sytuacja wywołała panikę wśród osób przebywających w kompleksie. Ewakuowano sąsiednie centrum dla dzieci Soft Play World. Po wezwaniu policji, wszystkie drogi dojazdowe prowadzące do kompleksu rozrywki zostały zablokowane. Na miejscu okazało się, że brakuje dwóch członków personelu kręgielni. Zakładnikami okazali się duty manager oraz bowling lane host. Z niepotwierdzonych jeszcze przez policję informacji wynika, że napastnik był znany personelowi kręgielni, jako ich były pracownik. Jako jeden z motywów podaje się wątek osobisty, jakoby jeden z zakładników miał być obecnym partnerem osoby, która w przeszłości była w związku z napastnikiem. Dokładny przebieg zdarzenia i motywy ustala policja. Po zaangażowaniu policyjnego negocjatora i akcji policyjnej jednostki szturmowej, około 18.30 obaj zakładnicy zostali uwolnieni.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpagei powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze