13.10.2017 Wolverhampton

0 Komentarzy

Uczniowie z Wolverhampton najlepsi w testach

Dzieci ze szkół w Wolverhampton uzyskały wysokie wyniki testów Key Stage 1, dzięki czemu miasto poprawiło swoją pozycję w krajowym rankingu.

Test Key Stage 1 bada poziom umiejętności dzieci w wieku od 5 do 7 lat w zakresie czytania, pisania i liczenia. Znakomita większość uczniów z Wolverhampton uzyskała najwyższe noty, dzięki czemu miasto wypadło najlepiej z regionu West Midlands i wyprzedziło m.in. Birmingham.

Dane opublikowane przez Departament Edukacji ujawniły, że 75% wszystkich uczniów uzyskało wysokie wyniki z matematyki. W związku z tym miasto automatycznie umocniło swoją pozycję przesuwając się w rankingu z 96 pozycji na 74 (na 150 możliwych).

Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o kwestie czytania, również w tym zakresie uczniowie polepszyli swoje wyniki. Obecnie miasto znajduje się na 96 pozycji, to spory awans zważywszy na to, ze do tej pory zajmowało 166 miejsce.

W rankingu dotyczącym pisania uczniowie z Wolverhampton zajmują 106 pozycję, tutaj również sytuacja uległa poprawie (poprzednia pozycja to miejsce 155).

Z poprawy poziomu edukacji w mieście cieszy się radna Claire Darke, która chwali dzieci i zapewnia, że tak duży awans jest wynikiem ciężkiej i wspólnej pracy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wyniki z testu Key Stage 2 przeznaczonego dla uczniów w wieku od 7 do 11 lat prezentują się nieco gorzej, jednak i tutaj notowana jest poprawa.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze