18.10.2017 UK

0 Komentarzy

Mniej słodyczy w szpitalnych sklepikach

Zakaz sprzedaży słodkich przekąsek zostanie wprowadzony w brytyjskich szpitalach. To kolejny krok w walce z otyłością – podkreśla szef NHS Simon Stevens.

Zakaz będzie dotyczył tylko tych słodkości, których porcja przekracza 250 kcal. Ze szpitalnych sklepików, stołówek i automatów znikną więc słodycze w rozmiarach „super size”, nie dostaniemy już tam batoników czy czekolad, których wartość energetyczna została sztucznie zawyżona przez dodatek cukru lub substancji słodzących.

W praktyce oznaczać to będzie, że z handlu zostanie wycofanych około 80% wszystkich sprzedawanych w szpitalach słodkich przekąsek. Wcześniej szef NHS zapowiadał także wprowadzenia zakazu sprzedaży słodkich napoi, jednak na chwilę obecną przepis nie wszedł w życie, a szpitale wciąż mają czas, aby zmniejszyć podaż tego typu napojów.

Simon Stevens kilkakrotnie podkreślił, że NHS intensyfikuje swoje działania po to, aby skutecznie walczyć nie tylko z otyłością, ale i chorobami takimi, jak cukrzyca, choroby serca, a także próchnica u dzieci i młodzieży.

W tym celu słodkie przekąski i napoje mają zostać zastąpione zdrową żywnością, NHS już wprowadziło w niektórych placówkach zdrowsze zamienniki słodkich przekąsek.

Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku zaobserwowano tam wzrost sprzedaży owoców o 25%, świeżych sałatek o 55%, a suszonych owoców aż o 109%. Wszystko to cieszy szefa NHS, który ma nadzieję, że dzięki nowym przepisom odchudzi nie tylko społeczeństwo, ale i personel służby zdrowia.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Dołącz do naszej grupy na FB i bądź częścią społeczności Midlands.pl. Zapraszamy pod tym linkiem.

 

Komentarze