16.10.2017 Staffordshire

0 Komentarzy

Oszukują „na policjanta”

Staffordshire Police ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają telefonicznie dane osobowe i finansowe. Tym razem bandyci posługują się sposobem „na policjanta”.

Od jakiegoś czasu do mieszkańców Tamworth dzwonią fałszywi policjanci. Podczas rozmowy telefonicznej oszust podszywa się pod miejscowych funkcjonariuszy. Wprowadzony w błąd rozmówca słyszy, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie wyłudzeń i potrzebuje naszej pomocy.

Aby uwiarygodnić sprawę fałszywy funkcjonariusz zapewnia, że zna dane z naszej karty bankowej, prosi nas jedynie o potwierdzenie zawartych na niej informacji.

Oszuści zapewniają także, że za chwilę może do nas zadzwonić prawdziwy oszust, warto więc  jak najszybciej przelać nasze oszczędności na wskazane przez „policjanta” konto. W ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do wyłudzaczy, a my tracimy swoje oszczędności.

Po raz kolejny przypominamy, że żadna instytucja, również policja, nie ma prawa prosić nas przez telefon o podanie swoich danych wrażliwych. Jeśli słyszymy tego typu prośbę powinniśmy się natychmiast rozłączyć i poinformować o całym zdarzeniu policję dzwoniąc na numer 101.

Warto także powiadomić brytyjskie centrum oszustw, które znajdziecie pod numerem 0300 123 2040.

Wszelkie próby oszustwa czy wyłudzenia pieniędzy możemy także zgłosić tutaj

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage  i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze