12.09.2017 Derbyshire

0 Komentarzy

Opiekun środowiskowy – więcej etatów

Derbyshire County Council ogłosił nabór na opiekunów środowiskowych (care worker), na zatrudnienie może liczyć siedemdziesiąt osób. W umowie przewidziano ekwiwalent pieniężny dla osób dojeżdżających, radni zapewniają także, że nie będzie to zatrudnienie na tzw. „zero hour contract”, czyli niechlubną „śmieciówkę”.

Według zapowiedzi radnych nowo przyjęte osoby mogą początkowo liczyć na płacę powyżej stawki minimalnej, oferta jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoją zawodową przygodę lub takich, które wracają do pracy po dłuższej absencji, np. dla kobiet, które chcą ponownie pracować po urodzeniu dziecka.

Poza pensją podstawową i ewentualnym ekwiwalentem za dojazdy, każda zatrudniona osoba będzie mogła skorzystać m.in.  z dodatkowego wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym oraz ekstra stawki za pracę w nietypowych godzinach (jeśli będzie trzeba pracować przed 7 rano lub po 7 wieczór).

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób z Derbyshire, wolne miejsca pracy są dostępne w Bakewell, Ashbourne, Darley Dale i Hope Valley oraz w najbliższej okolicy włączając w to obszary wiejskie.

Jeśli jesteście zainteresowani możliwością dołączenia do grona opiekunów środowiskowych wybierzcie się na jedno z dwóch spotkań informacyjnych organizowanych przez Derbyshire County Council w ramach Derbyshire Skills Festival.

Pierwsze spotkania odbędzie się w środę 20 września w Roundhouse w Derby (Derby DE24 8JE), a dzień później 21 września w Queen’s Park Sports Centre w Chesterfield (S40 2ND).

Więcej na temat oferty znajdziecie także klikając na stronę Derbyshire County Council

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

 

 

Komentarze