07.09.2017 UK

0 Komentarzy

Nierówności edukacynje u dzieci a ekonomia

Dzieci z rodzin najuboższych są słabiej rozwinięte edukacyjnie niż ich lepiej sytuowani materialnie rówieśnicy – taki wniosek został opublikowany przez Fair Education Alliance (FEA).

Z raportu wynika, że dzieci biedniejsze, które uczęszczają do szkół powszechnych osiągają słabsze wyniki w nauce.

Fair Education Alliance ostrzega, że niedofinansowanie, z którym boryka się większość publicznych placówek, wpływa ujemnie na wyniki osiągane przez uczęszczających do nich uczniów. Taka sytuacja tylko pogłębia i tak już istniejące podziały i zwiększa przepaść między bogatymi a biednymi.

Rozwarstwienie społeczne jest jednym ze współczesnych problemów, jakie dotyka społeczeństwo zamieszkujące Wyspy Brytyjskie. Według FEA podziały szkolne jedynie to rozwarstwienie powiększą.

Sir Richard Lambert z FEA apeluje do polityków o rozsądek i „nie zamrażanie” szkolnych budżetów. Mężczyzna jest zdania, że brak odpowiedniego finansowania przyczyni się do kryzysu w brytyjskim społeczeństwie.

Według raportu dzieci ze szkół biedniejszych są znacznie słabiej rozwinięte w zakresie podstawowych umiejętności, takich jak czytanie czy pisanie. Równie kiepsko wygląda to u młodzieży, która kończy obowiązkową edukację. Na studiach wyższych uczy się czterokrotnie więcej osób bogatszych niż tych, które pochodzą z rodzin o niższym statusie społecznym.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

 

Komentarze