06.09.2017 UK Ryanair

0 Komentarzy

Inaczej z bagażem w Ryanairze

Od 01 listopada w linii lotniczej Ryanair będą obowiązywać nowe zasady. Nie wszystkie zachwycą podróżnych.

Jedną z najpoważniejszych zmian jest zwiększenie limitu bagażu nadawanego, do tej pory mogliśmy w luku przewozić bagaż o łącznej wadze 15 kg, od listopada limit wzrasta do 20 kg. Dobrą informacją jest także obniżenie ceny takiego bagażu z dotychczasowych  £35 do £25.

Na tym jednak kończą się dobre informację, ponieważ linia lotnicza rezygnuje z opcji, która umożliwiała pasażerom wzięcie na pokład 2 sztuk bagażu podręcznego.

Z dniem 01 listopada klasyczne bagaże podręczne (o wym. 55cm x 40cm x 20cm) będą musiały lecieć pod pokładem samolotu, chyba że podróżny wykupi bilet priorytetowy lub posiada taryfę Plus, Flexi Plus i Family Plus. Tylko takie osoby będą mogły za darmo wnieść na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, innych czeka dodatkowa kolejka w której będą musieli nadać swój bagaż podręczny.

Osoby bez tych konkretnych taryf lub opcji priorytetowej muszą liczyć się z tym, że do samolotu zabiorą wyłącznie „mały bagaż podręczny” o wymiarach 35cm x 20cm x 20cm, co mniej więcej odpowiada wielkością małej damskiej torebce. Męskie plecaki czy torby od klasycznych laptopów (15 cali) również nie mają szans na przechowanie w kabinie pasażerów.

Ryanair swoją nową politykę tłumaczy zredukowaniem opóźnień, które rzekomo są spowodowane przez pasażerów wnoszących na pokład dwie sztuki bagażu. Jak twierdzi przedstawiciel linii sporo czasu „ucieka” na umieszczenie jednego bagażu w schowku, a drugiego, np. pod swoimi nogami.

Wszyscy pasażerowie, którzy będą chcieli wziąć ze sobą dwa bagaże muszą się liczyć z dodatkową opłatą w wysokości £5, a jeśli zechcą dokupić tę usługę później (maksymalnie godzinę przed planowanym odlotem) cena wzrośnie do £6.

Zmiany będą obowiązywały na wszystkich trasach lotów, które odbędą się od 01 listopada, dotyczyć będą również biletów zakupionych przed 01 listopada.

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze