01.09.2017

0 Komentarzy

Dofinansowanie na zakup szkolnego mundurka

Dofinansowanie na zakup uczniowskiego mundurka przewidują brytyjskie przepisy. Uprawnieni otrzymają pieniądze lub talony na zakup ospowiedniego stroju.

W Wielkiej Brytanii w większości szkół obowiązuje zasada noszenia jednolitych mundurków szkolnych. Taki mundurek to wydatek z kieszeni rodziców, warto więc wiedzieć, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na jego zakup.

Dopłata do uczniowskiego stroju nie jest jednak wszędzie taka sama, a jej wysokość zależy od kilku czynników, m.in. od sytuacji finansowej rodziny, ale również od regionu w którym się mieszka.

Kwestia miejsca zamieszkania jest tu niezwykle istotna, bowiem w Zjednoczonym Królestwie to lokalne władze oświatowe, a nie rządowe decydują o wysokości pomocy finansowej związanej z zakupem mundurka.

Do kryteriów decydujących o wysokości pomocy należy m.in. to czy (i jakie) zasiłki pobiera dana rodzina albo czy roczny dochód nie przekracza kwoty 16.190 funtów.

Wysokość dofinansowania również może być różna, kwoty dotacji wahają się od £45 do 150 funtów.

Inną formą pomocy (niepieniężną) jest przekazanie rodzinom bonów na zakup uniformu, które można wykorzystać w lokalnych sklepach. Wszystko w tym przypadku zależy od szkoły do której uczęszcza nasza pociecha.

Tych czytelników, którzy są zainteresowani skorzystaniem z tej formy pomocy odsyłamy do rządowej strony www.gov.uk/help-school-clothing-costs Również na tej stronie znajdziecie rubrykę w której należy wpisać swój post code. Na tej podstawie dowiecie się czy władze oświatowe w Waszym miejscu zamieszkania oferują tę formę wsparcia.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze