19.10.2017 Birmingham

0 Komentarzy

Czarna mamba zbiera żniwo

Lekarze mówią już o tym, jak o zarazie. „Black mamba”, czyli syntetyczna marihuana stała się w Birmingham prawdziwą plagą.

Według danych pochodzących od West Midlands Ambulance Service, pogotowie każdego tygodnia ma do czynienia z 50 przypadkami przedawkowania czarnej mamby. Bywają dni, kiedy sanitariusze są wzywani po kilka razy dziennie do osób, które zażyły narkotyk.

Szokujące statystyki zostały ujawnione przez program „Ambulance” emitowany w BBC1, podczas nagrywania jednego z odcinków wyraźnie widać było skalę problemu. Podczas, gdy sanitariusze spieszyli się by pomóc osobie, która zemdlała po zażyciu „czarnej mamby” po drodze zostali wezwani do analogicznego przypadku.

Lekarze i sanitariusze mówią, że takiego narkotyku jeszcze nie było, do tej pory syntetyczna marihuana spowodowała śmierć co najmniej dwóch osób. Jest to bardzo silnie uzależniający narkotyk z grupy halucynogenów, ze względu na swoją niską cenę bardzo popularny wśród osób bezdomnych i młodzieży, o czym więcej pisaliśmy tutaj

Syntetyczna marihuana to mieszanka ziół mająca zastępować naturalną postać marihuany. Jest jednak o wiele bardziej niebezpieczna, ponieważ używany do jej produkcji susz roślinny nasącza się chemicznymi dodatkami – kannabinoidami.
Oprócz halucynacji objawami fizycznymi są palpitacje serca, przyspieszenie tętna nawet do 180 uderzeń na minutę, nagły skok ciśnienia, ekstremalne pobudzenie, niekontrolowane ruchy ciała, drgawki, wymioty.

Każdego miesiąca pogotowie z West Midlands ma do czynienia z 200 przypadkami przedawkowania lub skutkami ubocznymi zażywania tego konkretnego narkotyku. Osoby, które zażyły „czarną mambę” zachowują się zazwyczaj, jak znane z amerykańskich filmów, zombie, nie trudno więc nie zauważyć ich mijając na ulicy.

Policja oraz służby miejskie apelują, aby nie dawać pieniędzy osobą bezdomnym, ponieważ w większości przypadków zostaną one przeznaczone na zakup narkotyku.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

 

Komentarze