20.11.2017 Walsall

0 Komentarzy

Children in need

12 listopada  W Ryecroft Community Hub, Walsall odbyła impreza charytatywna dla lokalnej społeczności, której celem była zbiórka na rzecz BBC Children in Need. Akcję po raz trzeci zorganizowała Gosia Bulhak,  od 14 lat w UK, matka 4 letniej Vanessy.

Wydarzenie przyciągnęło ponad pół tysiąca osób z całego West Midlands. Bawili się nie tylko nasi rodacy, wielu z uczestników to brytyjskie rodziny mieszkające na terenie hrabstwa.  Oprócz muzyki, stoisk z pysznościami, zabaw dla dzieci, na parkiet wystąpili członkowie szkoły sztuk walk Satori. Swoją obecnością zaszczycił także burmistrz Walsall- Marco Longi.

„Chciałam stworzyć coś, co będzie włączało wszystkich. Ta impreza to nie tylko zbiórka na cele charytatywne, ale także przełamywanie barier i integracja. Jestem pod wrażeniem zaangażowania lokalnych przedsiębiorców, mieszkańców Walsall i okolic, a zwłaszcza mam! W tej chwili wiemy na pewno, że udało nam się uzbierać ponad 3 tysiące funtów, ale liczenie wciąż trwa”- mówi organizatorka, Gosia Bulhak.

Polskich imprez mamy coraz więcej- polskie pikniki, polskie sylwestry, polskie dni kobiet. Stosunkowo nieiele organizuje się spotkań integracyjnych, a to ważne, w tych jakże niespokojnych czasach. Wystarczyła determinacja i pomoc 14 wolontariuszy, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Przykład Gosi pokazuje, że można być matką, pracować na pełnych obrotach, organizować imprezy charytatywne i inspirować innych.

Oby takich akcji było więcej!

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpagei powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Dołącz do naszej grupy na FB i bądź częścią społeczności Midlands.pl. Zapraszamy pod tym linkiem.

Komentarze