13.09.2017 Birmingham

0 Komentarzy

Broń i narkotyki ukryte w parku miejskim

Kilka sztuk broni, w tym maczetę i noże oraz 65 woreczków z marihuaną odkryli podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze z Birmingham.

Niecodzienne znalezisko zostało odkryte w poniedziałek (11 września) około godziny 16-stej w Eastside City Park obok Millennium Point w samym centrum miasta.

Poza wspomnianą już maczetą, dwoma nożami i strunówkami z narkotykowym suszem, policjanci znaleźli także młotek, pobijak i metalowy wkrętak.

Dzień wcześniej w tym samym parku funkcjonariusze natrafili na porzucony wśród zieleni składany nóż.

Eastside City Park to 6.75 akrowy park miejski w którym znajduje się m.in. plac zabaw dla dzieci. Miejsce to zostało oznaczone prestiżową nagrodą Green Flag Award, którą otrzymują tylko najciekawsze i najlepiej zarządzane tereny zielone. Green Flag Award to gwarancja bezpieczeństwa i wysokich standardów, które do tej pory były wizytówką Eastside City Park.

Mieszkańcy Birmingham cenią park za możliwość spaceru wśród setek drzew tworzących malowniczy zielony zakątek pośrodku betonowego miasta. W skład parku wchodzi także kanał rzeczny nad którym można odpocząć w pogodne dni i kilka ogólnodostępnych fontann.

Niedaleko parku znajduje się Thinktank Birmingham Science Museum oraz miejscowy uniwersytet.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

 

Komentarze