04.09.2017 Derby

0 Komentarzy

Amnestia dla podatkowych oszustów

Rada miasta Derby ogłosiła amnestię dla wszystkich tych osób, które niesłusznie korzystają z 25% zniżki na podatek miejski, tzw. council tax. Amnestia potrwa do końca września, ale obejmie tylko te osoby, które dobrowolnie się zgłoszą.

Według ostatnich szacunków rady na 109 tysięcy mieszkańców ze zniżki korzysta 40 000, jednak nie wszyscy są do niej uprawnieni. Jak twierdzą radni spora część rezydentów oszukuje przez co naraża miasto na wielotysięczne straty.

W związku z zaistniałą sytuacją urzędnicy postanowili dać szansę nieuczciwym mieszkańcom i ogłosiła amnestię. Jak zapewniają radni, każda osoba, która zgłosi się dobrowolnie i przyzna do popełnionego oszustwa, nie zostanie w żaden sposób ukarana. Nie będzie także musiała spłacać niezapłaconej części podatku.

Jeśli natomiast tego nie zrobi, a urzędnicy dopatrzą się uchybień, dany podatnik będzie musiał uregulować niezapłacone należności. Musi się także liczyć z kosztami postępowania, które zwiększą rachunek za council tax o £70.

Przy okazji tego artykułu przypominamy, że do 25% zniżki uprawnione są te osoby, które są jedynymi lokatorami w swoim mieszkaniu (single occupancy). Przy czym, ustalając liczbę lokatorów, nie bierze się pod uwagę m.in.:

  • osób w wieku 17 lat lub młodszych;
  • osób w wieku 18 lat, na które pobierany jest zasiłek Child Benefit;
  • studentów studiów dziennych (full time);
  • ciężko upośledzonych umysłowo;
  • długoterminowych pacjentów szpitali;
  • osób zatrudnianych w domu jako opiekuni.

Z amnestii skorzystało już wcześniej kilka innych rad miasta w całym kraju, wszędzie przyniosła ona pozytywne efekty.

 

Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.

Komentarze