Baner Bo Warto polonijny portal społeczno-kulturalny

09.10.2017

Dziewczyny z West Midlans pokolorowały konferencję

Julita Klein i Barbara Precz z West Midlands, z organizacji EWA CIC w Walsall udowodniły, że potrafią zilustrować przebieg polsko-brytyjskich spotkań. Obie dziewczyny łączą zdolności ilustratorskie z dwujęzycznością, co powoduje, że śmiało mogą brać udział w wydarzeniach brytyjskich i polskich. Swoje umiejętności w minionym tygodniu zaprezentowały w Londynie na zaproszenie ambasady brytyjskiej w Warszawie.
Visual minutes to efektywna, kreatywna, niezwykle atrakcyjna, ale też czasochłonna i wyczerpująca metoda ilustrowanej rejestracji konferencji i warsztatów. Polega na uważnym słuchaniu i zamienianiu w ilustrację głównych wątków i idei, jakie pojawiają się podczas dynamicznych dyskusji. Jedno z takich spotkań – polsko-brytyjskie konsultacje na temat praw oraz wyzwań jakie stoją przed polską i brytyjską społecznością w obliczu Brexitu, odbyło się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie. Inicjatorem konsultacji była ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie. Przebieg spotkania został zarejestrowany za pomocą visual minutes.
Midlands.pl to jedyna polska gazeta i portal dedykowany Polakom mieszkającym na terenie Midlands. Polub nasz fanpage i powiedz o nas swoim znajomym i sąsiadom.